Quo Vadis, українська громадо Південно-Східної Європи

Регіональна конференція у Новому Саді, 10 грудня 2022.

У Новому Саді 10 грудня 2022 р. відбулася конференція “Quo Vadis, українська громадо Південно-Східної Європи?“, у якій взяли участь близько 40 учасників із 9 країн Європи.

Акцію організаційно забезпечило Товариство української мови, літератури і культури “Просвіта“ (Новий Сад), Європейський Конгрес Українців (партнер) та Фундація Конрад Аденауер Сербія (спонсор проекту).

Обговорено вплив російської війни в Україні на співпрацю з державними інстутиціями регіону, захист прав українських громад та ламання сучасних стереотипів, боротьбу з пропагандою, посилення регіонального співробітництва та культурної дипломатії.

- ЕКУ наголосив про потрібність реалізації проектів в рамках регіональних європейських платформ членів та прихильників організації.
- ЕКУ отримав пропозицію співпрацювати з новоствореною платформою grupaoktobar.org у протидії пропаганді та вжитих стереотипів в Сербії.
- Представники конференції (Угорщина, Сербія, Хорватія) домовились про реалізацію конкретних проектів для посилення культурної дипломатії в їх країнах.
- ЕКУ оцінив співпрацю з Центром Безпеки та співпраці в Україні.
- ЕКУ отримав пропозицію від двох організацій (Словенія, Хорватія) стати асоційованими членами організації.
- ЕКУ отримав пропозицію тісніше співпрацювати з новоствореною організацією "Добре діло" у Чорногорії.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace